1894-ben kongresszust tartottak Párizsban, aholmegvitatták a testnevelés problémáit. Június 23-án úgy döntöttek, hogy újjáélesztik az olimpiai mozgalmat, így a nemzetközi olimpiai napot az első nyári hónap 23. napján ünneplik. A tizenkét ország képviselői létrehozták az olimpiai bizottságot, és az első játékokat Görögországban 2 év után tartották.

Nemzetközi Olimpiai Nap
Hogyan ünnepeljük

Ezen a napon a világ minden táján a városokban,sportversenyeken. Mindenki részt vehet a versenyen. A nemzetközi olimpiai napokon különféle versenyek vannak a gyermekek, a reléversenyek számára. A sportesemények kiemelkedő résztvevői bizonyítvánnyal, értékes ajándékokkal, díjakkal díjaznak.

A játék eredetének története

Az olimpiai játékok megjelenésével sokana legendákról. A történészek úgy vélik, hogy az első játékok az ősi időkben kezdődtek. Ezután az ókori görög államok folyamatosan harcoltak, és uralkodóik négyévente egyszer úgy döntöttek, hogy versenyeket szerveznek - "pihenni". A játékok során minden katonai akció betiltásra került, de a tilalmat néha megsértették.

A Nemzetközi Olimpiai Nap ezekben a napokbantöbbek között különböző versenyeken futó versenyek, birkózás, pisztoly, diszkoszlás, versenyautók. A gyengébb neműek képviselői tilosak nemcsak a játékokban való részvételre, hanem a részvételre is.

A győztesek szimbolikus díjakat kaptak: egy pálmaágazat és egy olívabogyó koszorú. A hazájába való visszatéréskor a bajnok a legmagasabb előjogokat kapta, és "félistenként" számolt. A tisztelet és tisztelet az ősi időkben magasabbak voltak, mint az anyagi jólét.

Nemzetközi Olimpiai Nap 2013
Nemzetközi Olimpiai Nap és Politika

A verseny a versenyben rejtőzködő volta. Kr.e. második században, miután Róma meghódította a görög államokat, sokkal erősebbnek látszott. Szóval Nero lett a bajnok a szekerek versenyében, mert mindenki félt egy hatalmas uralkodótól.

394-ben a Játékokat betiltották, és az Olympia megálltlétezését. A városot csak 14 évszázadban régészek vetették ki. Aztán beszélt az olimpiai játékok újjáéledéséről. Június 23-án ismét megerősítették őket.

Nemzetközi Olimpiai Nap most nemcsak a játékokat, hanem a politikát is. Az olimpiai játékokat a presztízs szimbólumaiként tartják, még akkor is, ha a költségvetésükben nincs pénz a magatartásukért. Ez történt például 1896-ban Athénban.

Amikor 1952-ben megjelent a Nagy ArénaOroszországban, a játék szerzett fényes politikai felhangok: az Egyesült Államok és Oroszország kezdett versenyezni a érmek számát nyert, sport alárendelt állam érdekeit.

Június 23. Nemzetközi Olimpiai Nap
Nyaralás 2013-ban

Zászló öt átlapolt gyűrűvelszimbolizálja a világ egyes részeinek egységét, és hangsúlyozza a játékok nemzeti jellegét. A nyertesek most nem szimbolikus díjakat kapnak, hanem készpénzes díjakat, érmeket. Az első játékokban 241 sportoló vett részt, minden évben egyre inkább. Például 2004-ben 11 ezer ember vett részt Athénban.

A 2013-as nemzetközi olimpiai nap 23-kor lejártjúnius. Mint mindig, a hatalmi struktúrák és az egyes szervezetek rendeztek versenyeket és versenyeket. Végtére is, az olimpiai mozgalom fő feladata a fiatalok sporttudománya a barátság, a kölcsönös segítségnyújtás és a kölcsönös megértés szellemében. Ez a megközelítés hozzájárul nyugodt környezet kialakulásához az államban és az egész világon.